USC » Investigación » Investigadores » Catálogo Grupos Inv. » Buscador estándar
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servicios a la Investigación
Servicios al personal investigador
Ayudas Propias USC
Financiamiento a la investigación
Subárea de Proyectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administraciones,...)
Subárea Económica
Producción Científica
Empleo en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Otros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Registro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estrategia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Buenas Prácticas en la Investigación
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación de la USC
Convocatoria pública de selección de persoal 2/2022
Reglamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de errores del reglamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificaciones y acreditaciones obtidas por la USCCertificaciones y acreditaciones
GI-1883 - GRUPO DE ANÁLISIS Y MODELIZACIÓN ECONÓMICA   [4706]

Datos grupo
Código: GI-1883
Nombre Corto: GAME
Nombre Largo: Grupo de Análisis y Modelización Económica
Departamento: Departamento de Fundamentos da Análise Económica
InstitutoInstituto de Estudos e Desenvolvemento de Galicia (IDEGA)
Web: https://game-idega.com/
Contacto: FERNANDEZ FERNANDEZ, MELCHOR - melchor.fernandez@usc.es
Telf. 981-563100 ext.11551

Lineas de Investigación
  • Economia laboral
  • Economia de la Salud
  • Evaluación socioeconomica
  • Contabilidad Social
  • Análisis Input-Output
  • Integración Económica
  • Economía Internacional
Servicios y Recursos
  • ANÁLISIS Y DIAGNÓSTICO SOCIOECONOMICO TERRITORIAL
  • ANÁLISIS Y PROSPECCIÓN DE LOS MERCADOS LOCALES DE EMPLEO
  • ESTRATEGIAS DE DESARROLLO TERRITORIAL (MODELOS DE PLANIFICACION ECONOMICA)
  • EVALUACIÓN DE SERVICIOS Y DE POLÍTICAS SOCIALES Y LABORALES
  • INCIDENCIA Y EFECTOS REDISTRIBUTIVOS DEL GASTO SOCIAL
  • INDICADORES PARA EL DESARROLLO URBANO Y RURAL
  • OBSERVATORIO SOCIOECONÓMICO Y URBANO
  • OBSERVATORIO COMPETITIVIDAD SECTORIAL Y TERRITORIAL
Palabras clave
  • Mercado de trabajo; Evaluación Económica; Integración económica; Desarrollo económico; Análisis económico multisectorial
Investigadores
Nombre Cargo PIID ORCID Contacto:
FERNANDEZ FERNANDEZ, MELCHORCoordinador588850000-0002-6255-2033Tel./Ext.: 11551
E-Mail: melchor.fernandez@usc.es
ARES FERNANDEZ, JUAN JOSEMembro58270
BANDE RAMUDO, ROBERTOMembro583070000-0002-0780-6803
FERNANDEZ CASTRO, MARIA BELENMembro58869
FERNANDEZ GRELA, MANUELMembro588960000-0001-6087-7929
FERNANDEZ MENDEZ, DIANAMembro0000-0003-0380-7232
HERRANZ GONZALEZ, ROBERTOMembro592920000-0001-8854-6611
PEREIRA LOPEZ, XESUSMembro598880000-0001-9709-7483
REY ARAUJO, PEDRO MARIAMembro1485650000-0002-0008-4633
REY SUAREZ, PEDRO MARIAMembro600750000-0002-7219-2430
RIVEIRO GARCIA, MARIA DOLORESMembro601040000-0003-0104-4331
García Méndez, María CristinaIFP
GAYOSO COUCE, LUCIAIFP
Ruiz Herrera, Freddy JesúsIFP
SANCHEZ CHOEZ, NAPOLEON GUILLERMOIFP
SARMIENTO GONZALEZ, RITA MANUELAIFP
VILARIÑO LOPEZ, MARIA DEL CARMENIFP
TUÑAS RIVEIRO, MARIA DOLORESPA
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación y Perfeccionamento, PA Personal de Apoyo
Colaboradores externos
Nombre Institución
MANUEL FERNANDO FLORES MALLO  Universitat Internacional de Catalunya
VICTOR MANUEL MONTUENGA GOMEZ  Universidad de Zaragoza
Casiano Manrique de Lara Peñate  Universidad de las Palmas de Gran Canaria
Sergio Destefanis   U. degli Studi di Salerno
SALVATORE CAPASSO   University of Naples, Parthenope
Luis Robles Teigeiro  Universidad de Malaga
Federico Li Bonilla  Universidad Estatal a Distancia. Costa Rica
YOLANDA PENA BOQUETE  AYeconomics
Ana Cristina Zúñiga Zapata  Corporación Universitaria Adventista, Colombia
Raquel Susana Da Costa Pereira  ISCAP – Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto
ANDRE CARRASCAL INCERA  Universidade de Oviedo
OLEG LAZOVSKI BAKHIREV  Investigador/Consultor Turismo
Desde: Hasta:
Vicerrectorado de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto