USC » Investigación » Investigadores » SubareaEconomica
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores

Servicios a la Investigación
Servicios al personal investigador
Ayudas Propias USC
Financiamiento a la investigación
Proyectos Internacionales de I+D+i
Contratación de I+D+i (Empresas,Administraciones,...)
Subárea Económica
Producción Científica
Empleo en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Otros
Registro de Investigadores/as Visitantes
Formularios, normativas
HRS4R - Estrategia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Buenas Prácticas en la Investigación
Retribucións mínimas para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2020
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación
Procedemento de presentación de solicitudes Permisos persoal contratado

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación de la USC
Calendario de Convocatorias Públicas de Selección de Persoal 2021
Reglamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de errores del reglamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificaciones y acreditaciones obtidas por la USCCertificaciones y acreditaciones

Subárea Económica

A Subárea Económica presta apoio aos investigadores para facilitarlles os procedementos de xestión económica e administrativa de todas as actividades de investigación, tanto de convocatorias públicas como contratadas con empresas ou administracións. As funcións máis típicas teñen que ver con:

  • Apertura e dotación económica de actividades de I+D e das partidas orzamentarias
  • Facturación a terceiros.
  • Seguimento de ingresos
  • Xustificación de actividades de investigación financiadas mediante subvención

A través da OIT VIRTUAL pódese consultar o estado das actividades de investigación no que se refire a:

  • Estado das partidas. Modificación de crédito, gasto autorizado, crédito dispoñible,...
  • Informe de execución orzamentaria, informe de obrigas,...
  • Facturación, orzamento,...

 DIRECTORIO E FUNCIÓNS

Posto Nome Correo electrónico Teléfono Funcións
Subárea Económica José Ramón Basante Barbazán joseramon.basante@usc.es 881 816 220 Xefe de Subárea
Sección de Xestión Económica de I+D Arturo Clavero Iglesias arturo.clavero@usc.es 881 816 219 Apertura e dotación económica de actividades. Facturación. Ingresos
Carmen Cao López carmen.cao@usc.es 881 816 260 Dotación e facturación
Carlos Xavier Pena Caamaño carlosxavier.pena@usc.es 881 816 207 Dotacións de crédito; apoio á xustificación de actividades
Lourdes Calvo Vieito lourdes.calvo@usc.es 881 816 266 Seguimento de ingresos
Sección de Xustificación de Actividades de I+D Jacobo Manuel González Fernández jacobomanuel.gonzalez@usc.es 881 816 221 Xustificación económica de actividades subvencionadas
Juan Carlos Araújo Cereijo juancarlos.araujo@usc.es 881 816 206 Xustificación económica de actividades subvencionadas

 

Vicerreitorado de investigación e innovación | imaisd@usc.es | Contacto