USC » Investigación » Investigadores » Catálogo Grupos Inv. » Buscador estándar
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servicios a la Investigación
Servicios al personal investigador
Ayudas Propias USC
Financiamiento a la investigación
Subárea de Proyectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administraciones,...)
Subárea Económica
Producción Científica
Empleo en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual
XACUS

Otros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Registro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Acordos Transformativos (AT)
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estrategia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Buenas Prácticas en la Investigación
Acordo do 8/03/2023 sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Modificación do acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Data límite presentación propuestas convocatoria 11/2024 (12/07/2024)
Reglamento de selección de personal investigador y de apoyo a la investigación en el marco de actividades y programas de I+D+i (texto consolidado)
Modificación do Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificaciones y acreditaciones obtidas por la USCCertificaciones y acreditaciones
GI-1921 - HISTORIA MODERNA   [4721]

Datos grupo
Código: GI-1921
Nombre Corto: Historia Moderna
Nombre Largo: Historia Moderna
Departamento: Departamento de Historia
Web: http://www.usc.es/hmoderna/
Contacto: DUBERT GARCIA, ISIDRO - isidro.dubert@usc.es
Telf.

Lineas de Investigación
  • Historia de la Población; Historia rural; Historia urbana; Historia social; Historia de la Cultura; Historia política.
Servicios y Recursos
  • Información para estudios comparados sobre procesos e cambios demográficos, económicos e sociais. Información para estudios sobre procesos de formación de identidades culturais. Estudios sobre formas de exercicio do poder. Información e asesoramento sobre patrimonio histórico-cultural.
Palabras clave
  • Historia Moderna; demografía; población; cultura; sociedad; política; instituciones; economía.
Investigadores
Nombre Cargo PIID ORCID Contacto:
DUBERT GARCIA, ISIDROCoordinador588130000-0002-4662-2863E-Mail: isidro.dubert@usc.es
CASTRO REDONDO, RUBENMembro1860430000-0002-5197-9920
FERNANDEZ CORTIZO, CAMILO JESUSMembro588700000-0001-5578-7398
GONZALEZ LOPO, DOMINGO LUISMembro592360000-0002-1764-0472
LOPEZ LOPEZ, ROBERTO JAVIERMembro594670000-0002-5090-0686
MIGUES RODRIGUEZ, VITOR MANUELMembro596580000-0003-4970-9451
REY CASTELAO, OFELIAMembro600700000-0002-9720-8486
SAAVEDRA FERNANDEZ, PEGERTOMembro602650000-0002-0827-1396
SAAVEDRA VAZQUEZ, MARIA DEL CARMENMembro602670000-0001-8181-7159
SOBRADO CORREA, HORTENSIOMembro604060000-0003-4505-8970
GONZALEZ LOPEZ, ANTONIOIFP
MANSO FRAGA, TOMASIFP
SIXTO PUENTE, MARIOIFP
VALLEDOR AROSTEGUI, ALEXIFP
VAZQUEZ BELLO, PABLOIFP
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación y Perfeccionamento, PA Personal de Apoyo
Colaboradores externos
Nombre Institución
Desde: Hasta:
Vicerrectorado de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto