USC » Investigación » Investigadores » Catálogo Grupos Inv.
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servicios a la Investigación
Servicios al personal investigador
Ayudas Propias USC
Financiamiento a la investigación
Subárea de Proyectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administraciones,...)
Subárea Económica
Producción Científica
Empleo en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual
XACUS

Otros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Registro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Acordos Transformativos (AT)
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estrategia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Buenas Prácticas en la Investigación
Acordo do 8/03/2023 sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Modificación do acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Data límite presentación propuestas convocatoria 6/2024 (13/03/2024)
Reglamento de selección de personal investigador y de apoyo a la investigación en el marco de actividades y programas de I+D+i (texto consolidado)
Modificación do Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificaciones y acreditaciones obtidas por la USCCertificaciones y acreditaciones
GI-1553 - ECOPAST   [4603]

Datos grupo
Código: GI-1553
Nombre Corto: EcoPast
Nombre Largo: EcoPast
Departamento: Centro de Investigación Interdisciplinar en Tecnoloxías Ambientais (CRETUS)
Web: http://ecopast.es
Contacto: LOPEZ COSTAS, OLALLA - olalla.lopez@usc.es
Telf.

Lineas de Investigación
  • Recursos naturales, servicios ecosistémicos y biodiversidad
  • Paleoambiente y paleoecología
  • Paleoclimatología
  • Patrimonio cultural y ambiental
  • Bioarqueología, osteoarqueología y antropología física
  • Cambio global e interacciones planta-animal
  • Arqueología y arqueometría de la cultura material
Servicios y Recursos
  • Estudios del medio natural orientados a la gestión territorial y a la valoración y conservación ambiental
  • Estudios paleoambientales
  • Estudios de materiales bioarqueológicos (polen, esqueletos, etc.)
  • Estudios arqueométricos y arqueológicos
  • Estudios de paleodieta, movilidad y paleocontaminación
Palabras clave
Investigadores
Nombre Cargo PIID ORCID Contacto:
LOPEZ COSTAS, OLALLACoordinador594450000-0002-6499-226XE-Mail: olalla.lopez@usc.es
MANCEBO SEOANE, MARIA JOSEMembro595450000-0001-6659-4882
MARTINEZ CORTIZAS, ANTONIO MANUELMembro595770000-0003-0430-5760
PIÑEIRO JUNCAL, NEREAMembro1861610000-0003-3767-1812
PRIETO MARTINEZ, PILARMembro599980000-0002-5152-6307
SOBRAL BERNAL, Mº MARMembro604080000-0001-6995-0491
TRAORE, MOHAMEDMembro2580180000-0001-7171-1537
ARIAS VAQUERIZO, CELIAIFP0000-0002-4257-477X
CASTRO GONZALEZ, MARIA GUADALUPEIFP0000-0002-4061-0407
COLMENARES PRADO, MARTA PURIFICACIONIFP0000-0002-7288-7339
Cordeiro Maañón, LuisIFP
GARCIA LOPEZ, ZAIRAIFP0000-0002-3287-7478
GARCIA MORENO, CARLOS DAVIDIFP0000-0002-1764-8685
Gómez Faro, MaríaIFP0000-0001-9662-8641
Gómez Filgueiras, FernanIFP
LOSADA CUQUEJO, MARIAIFP0000-0002-5778-282X
MANGAS CARRASCO, ELVIRAIFP0000-0001-9962-1365
Pereira Gómez, MarIFP0000-0002-6173-7386
RODRIGUEZ MARTINEZ, RAFAEL MoIFP0000-0003-1826-7996
VEIGA RILO, CLARAIFP0000-0001-9349-6540
FRANCOS GOLAN, AINEPA
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación y Perfeccionamento, PA Personal de Apoyo
Colaboradores externos
Nombre Institución
MARGARITA LEMA MARQUEZ  Misión Biológica de Galicia - CSIC
Malin Kylander   Stockholm University
Tim Mighall   University of Aberdeen
Francisco Alonso Toucido  Tempos Arqueólogos SL
Francisca Alves Cardoso  CRIA Centro em Rede de Investigação em Antropologia, LABOH Universidade Nova de Lisboa, Portugal
Simon Richard Doubleday   Hofstra University - USA
LOURDES LOPEZ MERINO  Universidad Complutense de Madrid
Aránzazu Fernández Quintás  Universidade de Vigo - Campus Ourense
Laure Marie Jeanne Nonat   Université de Pau et des Lays de l'Adour
DAVID FERNANDEZ ABELLA  Cado Arqueoloxía
Vanesa Trevin Pita  Cado Arqueoloxía
Joeri Kaal   investigador invitado. Pyrolyscience
Milton Nuñez   Oulu University
Joao Macedo Teixeira  Evolution of Cultural Diversity I, The Australia National University, Australia / CEIS Universidade
Desde: Hasta:
Vicerrectorado de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto