USC » Investigación » Investigadores » Catálogo Grupos Inv.
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servicios a la Investigación
Servicios al personal investigador
Ayudas Propias USC
Financiamiento a la investigación
Subárea de Proyectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administraciones,...)
Subárea Económica
Producción Científica
Empleo en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Otros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Registro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Acordos Transformativos (AT)
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estrategia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Buenas Prácticas en la Investigación
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Modificación do acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación de la USC
Reglamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de errores del reglamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Modificación do Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificaciones y acreditaciones obtidas por la USCCertificaciones y acreditaciones
GI-2148 - ENFERMERÍA CLÍNICA, URGENCIAS, SIMULACIÓN E INNOVACIÓN DOCENTE   [4781]

Datos grupo
Código: GI-2148
Nombre Corto: CLINURSID
Nombre Largo: Enfermería clínica, urgencias, simulación e innovación docente
Departamento: Departamento de Psiquiatría, Radioloxía, Saúde Pública, Enfermaría e Medicina
Contacto: RODRIGUEZ NUÑEZ, ANTONIO - antonio.rodriguez.nunez@usc.es
Telf.

Lineas de Investigación
  • Soporte vital
  • Simulación avanzada
  • Nuevos métodos y dispositivos docentes para profesionales y poblaciones diana
  • Fisiopatología y tratamiento de la patología crítica
  • Patología hepática aguda y crónica
  • Urgencias y emergencias
  • Ética en enfermería y Pediatría
  • Prevención y tratamiento de la parada cardíaca
  • Reanimación cardiopulmonar de calidad
Servicios y Recursos
  • Escenarios programados de simulación avanzada adaptados a la población diana
  • Simuladores avanzados de pacientes
  • Enseñanza práctica de la reanimación cardiopulmonar de calidad
Palabras clave
  • soporte vital; reanimación cardiopulmonar; simulación avanzada; escenario clínico; métodosdocentes; dispositivos docentes; patología hepática; paciente crítico; fisiopatología; tratamiento; ética
Investigadores
Nombre Cargo PIID ORCID Contacto:
RODRIGUEZ NUÑEZ, ANTONIOCoordinador601840000-0003-3414-2771E-Mail: antonio.rodriguez.nunez@usc.es
ABELAIRAS GOMEZ, CRISTIANMembro581450000-0002-1056-7778
IGLESIAS VAZQUEZ, JOSE ANTONIOMembro0000-0003-1313-9071
JORGE SOTO, CRISTINAMembro593500000-0003-2352-2891
MARTINEZ ISASI, SANTIAGOMembro595830000-0001-8075-7668
AGRA TUÑAS, MARIA DEL CARMENIFP0000-0002-9707-8626
CARBALLO FAZANES, AIDAIFP0000-0001-6615-9821
FERNANDEZ MENDEZ, MARIA JOSEIFP0000-0002-0260-820X
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación y Perfeccionamento, PA Personal de Apoyo
Colaboradores externos
Nombre Institución
Ignacio Oulego Erroz  Hospital de León
Pilar Leboráns Iglesias  Servicio de Críticos y Urgencias Pediátricas, Hospital Clínico Universitario de Santiago de Composte
Rosendo Bugarín González  Servicio Galego de Saúde
María Jesús Pérez Taboada  EOXI de Lugo, SERGAS
Candela Gómez González  Complexo Hospitalario Universitario da Coruña. Servizo Galego de Saúde
Alexandra Regueiro García  Complexo Hospitalario Universitario de Santiago. SERGAS
Sabela Fariña Nogueira  Complexo Hospitalario Universitario de Santiago. SERGAS
Carlos García Magán  Complexo Hospitalario Universitario de Santiago. SERGAS
José Domingo Moure González  Complexo Hospitalario Universitario de Santiago. SERGAS
Susana Rujido Freire  Complexo Hospitalario Universitario de Santiago. SERGAS
Violeta González Salvado  Servizo de Cardioloxía, Hospital Clínico Universitario de Santiago, SERGAS
Nuria Álvarez Cebreiro  Hospital Clínico Universitario de Santiago de Compostela, SERGAS
Ezequiel Rey Eiras  Universidade de Vigo
Cristina Varela Casal  Universidade de Vigo
Emilio Rodríguez Ruíz  SERGAS
Eva Santos Miranda  SERGAS
Desde: Hasta:
Vicerrectorado de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto