USC » Investigación » Investigadores » Catálogo Grupos Inv.
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servizos á Investigación
Servizo ao personal investigador
Axudas Propias USC
Financiamento á investigación
Subárea de Proxectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administracións,...)
Subárea Económica
Produción Científica
Emprego en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Outros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Rexistro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estratexia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Boas Prácticas na Investigación
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Próxima convocatoria pública de selección de persoal 3/2022
Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de erros do regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificacións e acreditacións obtidas pola USCCertificacións e acreditacións
GI-1147 - DE CONFLICTU LEGUM   [4504]

Datos grupo
Código: GI-1147
Nome Corto: De conflictu legum
Nome Largo: De conflictu legum
Departamento: Departamento de Dereito Común
Web: http://deconflictulegum.usc.gal
Contacto: ALVAREZ GONZALEZ, SANTIAGO - santiago.alvarez@usc.es
Telf. 981-563100 ext.14670
Fax: 981-591554
Liñas de Investigación
  • Xénero e Dereito privado
  • Dereito internacional privado
  • Dereito civil
  • Dereito civil de galicia.
  • Dereito interrexional
  • O novo dereito de familia.
  • Dereito contractual europeo
  • O mercado e a protección do consumidor
  • Sucesión motis causa. Sucesións internas e transfronteirizas
  • Eficacia en España de resolucións xurídicas e actos xurídicos extranxeiros.
  • Responsabilidade derivada da contaminación do mar por hidrocarburos
  • Dereito do comercio internacional, solución arbitral de controversias, espacio xudicial europeo, arbitraxe comercial internacional.
  • Dano moral. Dereito español e Dereito comparado. A regulación do dano moral en Europa
  • Eficacia no extranxeiro de resolucións xurídicas e actos xurídicos pronunciados en España.
  • Problemas xurídicos concernentes á emigración: persoa, familia e sucesións.
  • Unificación do Dereito de cucesións na UE
  • Responsabilidade médico sanitaria.
  • Plurilexislación civil española e Dereito comunitario
Servizos e Recursos
  • Dictames e asesoramento propios do Dereito Civil.
  • Dictames e asesoramento propio do Dereito Internacional Privado.
  • Dictames e asesoramento propio do Dereito do comercio internacional.
  • Dictames e asesoramento propio do Arbitraxe comercial.
Palabras chave
  • Dereito internacional privado; execución de sentencias extranxeiras; problemas xurídicos da emigración; arbitraxe comercial; responsabilidade; dereito civil de Galicia; dereito interrexional.
Investigadores
Nome Cargo PIID ORCID Contacto:
ALVAREZ GONZALEZ, SANTIAGOCoordinador582190000-0001-9670-3381Tel./Ext.: 14670
Fax: 981-591554
E-Mail: santiago.alvarez@usc.es
AMMERMAN YEBRA, JULIAMembro1860070000-0001-7858-0541
GARCIA RUBIO, MARIA PAZMembro591110000-0002-9368-5066
HERRERO OVIEDO, MARGARITA CRISTINAMembro592950000-0001-6339-3153
LETE ACHIRICA, JAVIERMembro594050000-0002-3655-6583
MASEDA RODRÍGUEZ, JAVIERMembro596180000-0002-0601-8119
OTERO CRESPO, MARTAMembro598000000-0002-8550-2629
REQUEJO ISIDRO, MARTAMembro600620000-0003-0661-222X
GARCIA GOLDAR, MONICAIFP1860860000-0002-3235-292X
NUÑEZ CERVIÑO, JOSEIFP
SARRION HERNANDEZ, ERNESTO FRANCISCOIFP
VARELA CASTRO, IGNACIOIFP
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación e Perfeccionamento, PA Persoal de Apoio
Dende: Ata:
Vicerreitoría de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto