USC » Investigación » Investigadores » XestiónActividades
Recursos de Investigación
Unidades de Investigación
Catálogo de Grupos de Investigación
Investigadores
Centros e Institutos de Investigación
Departamentos
Servizos de apoio á investigación
Informes de I+D da USC

Servizos á Investigación
Servizos a investigadores
Financiamento á investigación
Proxectos Internacionais de I+D+i
Contratación de I+D+i (Empresas,Administracións,...)
Servizo de Xestión de Actividades de I+D (Xestión Económica de I+D)
Produción Científica
Ofertas de Emprego en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
OIT Virtual
Área de Valorización, Transferencia e Emprendemento

Outros
Rexistro de Investigadores/as Visitantes
Formularios, normativas
HRS4R - Estratexia de Recursos Humanos para Investigadores
Acordo incremento retributivo 2016 ao persoal contratado con cargo de activiades de I+D+i
Retribucións mínimas para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
RIGA

Destacados
Prensa
Avisos
Eventos
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Guía de Convocatorias
Calculadora de contratos

Xestións On-Line
Certificacións e acreditacións obtidas pola USCCertificacións e acreditacións

Servizo de Xestión de Actividades de I+D (Xestión Económica de I+D)

O Servizo de Xestión Actividades de I+D presta apoio aos investigadores para facilitarlles os procedementos de xestión económica e administrativa de todas as actividades de investigación, tanto de convocatorias públicas como contratadas con empresas ou administracións. As funcións máis típicas teñen que ver con:

  • Apertura e dotación económica de actividades de I+D e das partidas orzamentarias
  • Facturación a terceiros.
  • Seguimento de ingresos
  • Xustificación de actividades de investigación financiadas mediante subvención

A través da OIT VIRTUAL pódese consultar o estado das actividades de investigación no que se refire a:

  • Estado das partidas. Modificación de crédito, gasto autorizado, crédito dispoñible,...
  • Informe de execución orzamentaria, informe de obrigas,...
  • Facturación, orzamento,...

 PROCEDEMENTOS ESPECÍFICOS

 Axudas para infraestruturas científico-tencolóxicas, convocatoria 2015, cofinanciadas con FEDER

 DIRECTORIO E FUNCIÓNS

Posto Nome Correo electrónico Teléfono Funcións
Sección de Xestión Económica de I+D Arturo Clavero Iglesias arturo.clavero@usc.es 881 816 219 Apertura e dotación económica de actividades. Facturación. Ingresos
Carmen Cao López carmen.cao@usc.es 881 816 260 Dotación e facturación
Carlos Xavier Pena Caamaño carlosxavier.pena@usc.es 881 816 207 Dotacións de crédito; apoio á xustificación de actividades
Lourdes Calvo Vieito lourdes.calvo@usc.es 881 816 221 Seguimento de ingresos
Sección de Xustificación de Actividades de I+D José Ramón Basante Barbazán joseramon.basante@usc.es 881 816 220 Xustificación económica de actividades subvencionadas
Jacobo Manuel González Fernández jacobomanuel.gonzalez@usc.es 881 816 266 Xustificación económica de actividades subvencionadas
Juan Carlos Araújo Cereijo juancarlos.araujo@usc.es 881 816 206 Xustificación económica de actividades subvencionadas
Servizo de Xestión de Actividades de I+D Xosé Antón Freire Ramos xoseanton.freire@usc.es 881 816 222 Coordinación das actividades do Servizo

Vicerreitoría de investigación e innovación | imaisd@usc.es | Contacto