USC » Research » Researchers » FinancialManagement
Research Resources
Research Investigation
Research Groups
Researchers
Specific Centres and Research Institutes
Departments
Services to Support Research
USC Reports I+D

Investigation Service
Services to researchers
Research funding
European Project's
Contracting of R&D (Companies,Administration,...)
Financial management of R+D
Scientific production
Job opportunities in R&D
Guide of Calls
Comité de Bioética
OIT Virtual
Área de Valorización, Transferencia y Emprendimiento

Others
Registro de Investigadores/as Visitantes
Forms, rules,...
XIII Encontro das Unidades de Xestión da Investigación das universidades españolas
HRS4R - Human Resources Strategy for Researchers
Acordo incremento retributivo 2016 ao persoal contratado con cargo de activiades de I+D+i
Retribucións mínimas para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Frequently Asked Questions (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2017
RIGA
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación
Procedemento de presentación de solicitudes Permisos persoal contratado

Relevant information
Press releases
Notices
Events
Job opportunities
USC Research Contracts
Calendario de Convocatorias Públicas de Selección de Persoal 2018
Guide of Calls
Contracts calculator

Formalities On-Line
Certifications and accreditations obtained by the USCCertifications and accreditations

Financial management of R+D

O Servizo de Xestión Actividades de I+D presta apoio aos investigadores para facilitarlles os procedementos de xestión económica e administrativa de todas as actividades de investigación, tanto de convocatorias públicas como contratadas con empresas ou administracións. As funcións máis típicas teñen que ver con:

  • Apertura e dotación económica de actividades de I+D e das partidas orzamentarias
  • Facturación a terceiros.
  • Seguimento de ingresos
  • Xustificación de actividades de investigación financiadas mediante subvención

A través da OIT VIRTUAL pódese consultar o estado das actividades de investigación no que se refire a:

  • Estado das partidas. Modificación de crédito, gasto autorizado, crédito dispoñible,...
  • Informe de execución orzamentaria, informe de obrigas,...
  • Facturación, orzamento,...

 PROCEDEMENTOS ESPECÍFICOS

 Axudas para infraestruturas científico-tencolóxicas, convocatoria 2015, cofinanciadas con FEDER

 DIRECTORIO E FUNCIÓNS

Posto Nome Correo electrónico Teléfono Funcións
Sección de Xestión Económica de I+D Arturo Clavero Iglesias arturo.clavero@usc.es 881 816 219 Apertura e dotación económica de actividades. Facturación. Ingresos
Carmen Cao López carmen.cao@usc.es 881 816 260 Dotación e facturación
Carlos Xavier Pena Caamaño carlosxavier.pena@usc.es 881 816 207 Dotacións de crédito; apoio á xustificación de actividades
Lourdes Calvo Vieito lourdes.calvo@usc.es 881 816 221 Seguimento de ingresos
Sección de Xustificación de Actividades de I+D José Ramón Basante Barbazán joseramon.basante@usc.es 881 816 220 Xustificación económica de actividades subvencionadas
Jacobo Manuel González Fernández jacobomanuel.gonzalez@usc.es 881 816 266 Xustificación económica de actividades subvencionadas
Juan Carlos Araújo Cereijo juancarlos.araujo@usc.es 881 816 206 Xustificación económica de actividades subvencionadas
Servizo de Xestión de Actividades de I+D Xosé Antón Freire Ramos xoseanton.freire@usc.es 881 816 222 Coordinación das actividades do Servizo

Vicerreitorado de investigación e innovación | imaisd@usc.es | Contact