USC » Research » Researchers » DivisionEconomic
Research Resources
Research Groups
USC Researchers

Investigation Service
Services to personal researchers
USC own grants
Research funding
European Project's
Contracting of R&D (Companies,Administration,...)
Division of Economic
Scientific production
Job in R&D
Guide of Calls
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Others
Registro de Investigadores/as Visitantes
Forms, rules,...
HRS4R - Human Resources Strategy for Researchers
Código de Buenas Prácticas en la Investigación
Retribucións mínimas para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Frequently Asked Questions (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2020
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación
Procedemento de presentación de solicitudes Permisos persoal contratado

Relevant information
Job opportunities
USC Research Contracts
Calendario de Convocatorias Públicas de Selección de Persoal 2021
Reglamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de errores del reglamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Contracts calculator
Press releases
Notices
Events

Formalities On-Line
Certifications and accreditations obtained by the USCCertifications and accreditations

Division of Economic

A Subárea Económica presta apoio aos investigadores para facilitarlles os procedementos de xestión económica e administrativa de todas as actividades de investigación, tanto de convocatorias públicas como contratadas con empresas ou administracións. As funcións máis típicas teñen que ver con:

  • Apertura e dotación económica de actividades de I+D e das partidas orzamentarias
  • Facturación a terceiros.
  • Seguimento de ingresos
  • Xustificación de actividades de investigación financiadas mediante subvención

A través da OIT VIRTUAL pódese consultar o estado das actividades de investigación no que se refire a:

  • Estado das partidas. Modificación de crédito, gasto autorizado, crédito dispoñible,...
  • Informe de execución orzamentaria, informe de obrigas,...
  • Facturación, orzamento,...

 DIRECTORIO E FUNCIÓNS

Posto Nome Correo electrónico Teléfono Funcións
Subárea Económica José Ramón Basante Barbazán joseramon.basante@usc.es 881 816 220 Xefe de Subárea
Sección de Xestión Económica de I+D Arturo Clavero Iglesias arturo.clavero@usc.es 881 816 219 Apertura e dotación económica de actividades. Facturación. Ingresos
Carmen Cao López carmen.cao@usc.es 881 816 260 Dotación e facturación
Carlos Xavier Pena Caamaño carlosxavier.pena@usc.es 881 816 207 Dotacións de crédito; apoio á xustificación de actividades
Lourdes Calvo Vieito lourdes.calvo@usc.es 881 816 266 Seguimento de ingresos
Sección de Xustificación de Actividades de I+D Jacobo Manuel González Fernández jacobomanuel.gonzalez@usc.es 881 816 221 Xustificación económica de actividades subvencionadas
Juan Carlos Araújo Cereijo juancarlos.araujo@usc.es 881 816 206 Xustificación económica de actividades subvencionadas

 

Vicerreitorado de investigación e innovación | imaisd@usc.es | Contact