USC » Investigación » Investigación » Investigadores-Grupos » Buscador estándar
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servizos á Investigación
Servizo ao personal investigador
Axudas Propias USC
Financiamento á investigación
Subárea de Proxectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administracións,...)
Subárea Económica
Produción Científica
Emprego en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Outros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Rexistro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Acordos Transformativos (AT)
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estratexia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Boas Prácticas na Investigación
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Modificación do acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de erros do regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificacións e acreditacións obtidas pola USCCertificacións e acreditacións
GI-1907 - PROXECTOS E ESTUDOS SOBRE PATRIMONIO CULTURAL   [4713]

Datos grupo
Código: GI-1907
Nome Corto: Iacobus
Nome Largo: Proxectos e estudos sobre patrimonio cultural
Departamento: Departamento de Historia da Arte
Web: http://iacobus.org/
Contacto: MONTERROSO MONTERO, JUAN MANUEL - juanmanuel.monterroso@usc.es
Telf.

Liñas de Investigación
  • Xestión de bens e patrimonio cultural
  • Exposicións Temporais e programas museográficos
  • Arte e cultura xacobea
  • Arquitectura e paisaxe
  • Artes plásticas, séculos XV-XXI
Servizos e Recursos
  • Proxecto e xestión de bens e patrimonio cultural
  • Plans estratéxicos, plans directores e informes histórico-artísticos relativos ós bens culturais
  • Peritación, catalogación e inventario
  • Delimitación de entorno de bens culturais
  • Estudos histórico-artísticos
  • Museografía, museoloxía e exposición temporais
Palabras chave
  • Artes plásticas; Pintura; Escultura; Arquitectura; Urbanismo; Cultura xacobea Patrimonio cultural; Xestión cultural
Investigadores
Nome Cargo PIID ORCID Contacto:
MONTERROSO MONTERO, JUAN MANUELCoordinador596900000-0001-6452-8937E-Mail: juanmanuel.monterroso@usc.es
BARRAL RIVADULLA, Mª DOLORESMembro583240000-0003-2858-8187
BERMEJO BARRERA, JOSE CARLOSMembro58383
CENDON FERNANDEZ, MARTAMembro586410000-0002-5975-4910
CHAO CASTRO, DAVIDMembro586470000-0002-0654-7475
FERNANDEZ RODRIGUEZ, BEGOÑAMembro589330000-0003-4841-1573
FRAGA SAMPEDRO, MARIA DOLORESMembro589980000-0003-4676-4586
GARCIA IGLESIAS, JOSE MANUELMembro590770000-0003-0491-3213
GOY DIZ, ANA EULALIAMembro592540000-0001-7258-6854
LOPEZ CALDERON, CARMEMembro594430000-0001-7144-8951
LOPEZ VAZQUEZ, JOSE MANUELMembro595000000-0002-7169-1879
PEREZ VARELA, ANAMembro1861590000-0001-7195-1565
REY CABEZUDO, MONICAMembro1861720000-0002-2276-7873
SANMARTIN BARROS, ISRAELMembro603340000-0002-9933-016X
ALCALA-GALIANO PAREJA, LUIS MARIAIFP0000-0001-6225-6675
Álvarez Calvín, IyánIFP
ALVAREZ SEIJO, BEGOÑAIFP
Amil Martínez, MartaIFP
Amorós Hormazábal, Raúl ArmandoIFP
Aneiros Loureiro, ManuelIFP
Antón Acha, RosarioIFP
Cereijo Fernández, NoemíIFP
Cobo Plata, Hernando JoseIFP
Correa Freitas, MalenaIFP
Fernández Llanes, TatianaIFP
Fernández Pérez, PabloIFP
FERRAS GARCIA, IAGO BRAISIFP
GARCIA SANCHEZ, LAURAIFP
González Prieto, AlfredoIFP
Granados Loureda, Alina IsabelIFP
Haz Picallo, Iria MaríaIFP
Hermida Sánchez, SilviaIFP
LORENZO RODRIGUEZ, ABELIFP
Martín Albo, JaimeIFP
MENDEZ VERGEL, LAURAIFP
Menéndez Lorenzo, Aida Sara VictoriaIFP
Pérez Valiño, AmaliaIFP
Porto Porto, María de los ÁngelesIFP
RIVO VAZQUEZ, MARIAIFP0000-0001-8196-5418
Rodríguez Méndez, María de las NievesIFP
SAMPEDRO LOPEZ, ROQUEIFP
Tomé Duarte, João FilipeIFP0000-0002-3750-2843
Ushakova Nikiforova, Natalia ViktorovnaIFP
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación e Perfeccionamento, PA Persoal de Apoio
Colaboradores externos
Nome Institución
ROSA MARGARITA CACHEDA BARREIRO  Colegio San José de Cluny
SARA CARREÑO LOPEZ  Università degli Studi di Padova
JAVIER CASTIÑEIRAS LOPEZ  Universidad de León
MIRIAM ELENA CORTES LOPEZ  Liceo Franciscano
Mario Cotelo Felípez  Delegación Diocesana de Patrimonio Cultural. Arzobispado de Santiago de Compostela
PATRICIA CUPEIRO LOPEZ  Colegio Oficial de Licenciados y Doctores en Filosofía y Letras
DIANA DUO RAMILA  Museo de Pontevedra
LEOPOLDO FERNANDEZ GASALLA  CONSELLERÍA DE EDUCACIÓN. INSTITUTO ROSALÍA DE CASTRO DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
ENRIQUE FERNANDEZ CASTIÑEIRAS  Profesor jubilado USC - Antiguo miembro del grupo de investigación
CARLA FERNANDEZ MARTINEZ  Universidade de Oviedo
MARIA DEL CARMEN FOLGAR DE LA CALLE  Profesora jubilada USC - Antiguo miembro del grupo de investigación
Victoria García Soengas  Red Museística Provincial de Lugo - Museo Provincial de Lugo
Beatriz Garrido Ramos  UNED. Centro Asociado de A Coruña
ALICIA MATILDE GONZALEZ BOUZA  Subdirección General de Museos Estatales
MARICA LOPEZ CALDERON  COLEGIO M. PELETEIRO (SANTIAGO DE COMPOSTELA)
ANA ISABEL MESIA LOPEZ  Dirección Xeral Patrimonio. Xunta de Galicia
Manuel Mosquera Cobian  Museo de Belas Artes de A Coruña
Aneta Pawłowska   University of Lodz (or Łódź) Universidad de Łódź.
IVAN REGA CASTRO  CAEM, UNIVERSIDAD DE LLEIDA
Renata Ribeiro dos Santos  Universidad de Granada
Julia Sowiska-Heim   Uniwersytet Łódzki / University of Lodz Poland
RAMON YZQUIERDO PEIRO  Museo da Catedral de Santiago de Compostela
Daniel Pérez Murado  Red de Museos Municipales de Lugo
Manuel Ramón Tojo Fernández  Profesor Secundaria CIFP Politécnico de Santiago
Juan Félix Neira Pérez  IES Eduardo Pondal
Marcos G. Calles Lombao  Museo Catedral de Lugo
María Teresa Fernández Fernández  CES Prisión de Bonxe
Cristina Barreiro Abuín  Centro de Artesanía e Deseño (CENTRAD)
ADRIAN PEREZ LAGO  Quesería O Castelo
Dende: Ata:
Vicerreitoría de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto