USC » Investigación » Investigadores » Catálogo Grupos Inv.
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servizos á Investigación
Servizo ao personal investigador
Axudas Propias USC
Financiamento á investigación
Proxectos Internacionais de I+D+i
Contratación de I+D+i (Empresas,Administracións,...)
Subárea Económica
Produción Científica
Emprego en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Outros
Rexistro de Investigadores/as Visitantes
Formularios, normativas
HRS4R - Estratexia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Boas Prácticas na Investigación
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2020
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación
Procedemento de presentación de solicitudes Permisos persoal contratado

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Calendario de Convocatorias Públicas de Selección de Persoal 2021
Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de erros do regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificacións e acreditacións obtidas pola USCCertificacións e acreditacións
GI-1702 - INVESTIGACIÓN EN SANIDADE ANIMAL: GALICIA   [4660]

Datos grupo
Código: GI-1702
Nome Corto: INVESAGA
Nome Largo: Investigación en Sanidade Animal: Galicia
Departamento: Departamento de Patoloxía Animal
Contacto: DIEZ BAÑOS, PABLO - pablo.diez@usc.es
Telf.982-285900 Ext.:22100
Fax: 982-252195
Liñas de Investigación
  • Estudios epidemiolóxicos como base para ao control de enfermidades animais
  • Fasciolose: diagnóstico e tratamento
  • Hipodermose bovina e outras miases: epidemioloxía, inmunomodulación e control
  • Infección gastrointestinais de ruminantes: paratuberculose e nematodoses gastrointestinais
  • Infeccións respiratorias dos ruminantes: Nematodoses pulmonares e Visna Maedi
  • Parasitofauna e enfermidades infecciosas de especies cinexéticas
  • Antixenos e inmunidade de protozoos e helmintos parásitos en veterinaria
  • Valoración de antihelmínticos e antimicrobianos en veterinaria e posibles resistencias
  • Criptosporidiosee coccidioses: estudos epidemiolóxicos e moleculares
  • Patóxenos parasitarios e infecciosos que afectan a reproducción dos ruminantes
Servizos e Recursos
  • Técnicas de diagnóstico parasitario. -Estudio de antíxenos e anticorpos parasitarios. - Eficacias antihelmínticas e resistencias. -Estudio de parásitos de animais silvestres.- Estudios epidemiolóxicos sobre enfermidades animales.
Palabras chave
  • Protozoos; helmintos; miases; diagnóstico parasitario; antíxenos; anticorpos; Maedi Visna; Paratuberculose; Febre Q; resistencias antihelmínticas e antimicrobianas; inmunodiagnóstico; inmunidade celular e humoral; citoquinas; epidemioloxía e control de enfermidades infectocontaxiosas de ruminantes domésticos e silvestres; bioloxía molecular; zoonoses e saúde pública.
Investigadores
Nome Cargo PIID ORCID Contacto:
DIEZ BAÑOS, PABLOCoordinador587770000-0002-5236-5680Tel./Ext.: 982-285900 Ext.:22100
Fax: 982-252195
E-Mail: pablo.diez@usc.es
DIAZ CAO, JOSÉ MANUELMembro
DIAZ FERNANDEZ, PABLOMembro587480000-0003-2445-1095
FERNANDEZ RODRIGUEZ, GONZALOMembro589350000-0002-7902-2995
LOPEZ SANDEZ, CEFERINOMembro594950000-0002-9151-3180
MORRONDO PELAYO, MARIA PATROCINIOMembro597070000-0001-7171-7162
PANADERO FONTAN, ROSARIOMembro598270000-0002-3588-7807
PRIETO LAGO, ALBERTOMembro1055240000-0002-3211-3494
REMESAR ALONSO, SUSANAMembro600580000-0002-8071-3806
GARCIA DIOS, DAVIDIFP
LOPEZ NOVO, CYNTHIAIFP
Martínez Calabuig, NéstorIFP
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación e Perfeccionamento, PA Persoal de Apoio
Colaboradores externos
Nome Institución
M. NATIVIDAD DIEZ BAÑOS  Universidad de León
Miguel Viña Vázquez  Veterinario ADSG ovino
JOSE PEDREIRA GARCIA  Veterinario Clínico
María Soilan López  ADSG Vacasán
Juan Pablo Béjar González  BOAGA
Aida del Carmen Cordero Ramírez  Universidad Nacional Agraria de la Molina
María Belén Pombo Río  LIGAL
MªLUISA BARREAL LÓPEZ  LIGAL
NOELIA LAGO RODRIGUEZ  Veterinario Clinico Colaborador
MARIA ESTHER VAZQUEZ LOPEZ  Hospital Universitario Lucus Augusti
GERARDO PAJARES BERNALDO DE QUIRÓS  Veterinario Consejería Principado de Asturias
María Carolina Díez Morrondo  Hospital del Bierzo. León
Edward Mutethia King'ori   Kenya Wildlife Services
GONZALO LOPEZ LORENZO  Veterinario Clínico de Porcino
Jaime Calvo Rodríguez  Veterinario de GADISA Retail S.L.U.
Dende: Ata:
Vicerreitoría de investigación e innovación | imaisd@usc.es | Contacto