USC » Investigación » Investigación » Investigadores-Grupos » Buscador avanzado
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servizos á Investigación
Servizo ao personal investigador
Axudas Propias USC
Financiamento á investigación
Subárea de Proxectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administracións,...)
Subárea Económica
Produción Científica
Emprego en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual
XACUS

Outros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Rexistro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Acordos Transformativos (AT)
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estratexia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Boas Prácticas na Investigación
Acordo do 8/03/2023 sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Modificación do acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Data límite presentación propostas convocatoria 6/2024 (13/03/2024)
Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i (texto consolidado)
Modificación do Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificacións e acreditacións obtidas pola USCCertificacións e acreditacións
GI-1807 - NEUROCIENCIA COGNITIVA APLICADA E PSICOXERONTOLOXÍA   [4687]

Datos grupo
Código: GI-1807
Nome Corto: NeuCogA-Aging
Nome Largo: Neurociencia Cognitiva Aplicada e Psicoxerontoloxía
Departamento: Departamento de Psicoloxía Clínica e Psicobioloxía
Departamento de Psicoloxía Evolutiva e da Educación
Web: http://www.usc.es/gl/investigacion/grupos/neucoga/index.html
Contacto: DIAZ FERNANDEZ, FERNANDO - fernando.diaz@usc.es
Telf.

Liñas de Investigación
  • 1. Correlatos Psicofisiolóxicos e Neuropsicolóxicos dos procesos de atención, memoria, linguaxe, control executivo e emocións. 2. Avaliación neuropsicolóxica e psicofisiolóxica de poboacións clínicas e de risco (avellentamento san e con deterioro cognitivo, VIH-SIDA, Fibromialxia). 3. Factores de vulnerabilidade neuropsicolóxica en distintas patoloxías cerebrais. 4. Diferencias de xénero, hormonas sexuais e rendemento neuropsicolóxico.
Servizos e Recursos
  • 1. Laboratorio de Neurociencia Cognitiva, con equipos de EEG-Potenciais evocados cerebrais de 64 canles (Brain Products) e 32 canles (Neuroscan). Servidor e rede local de análise. Posicionador de electrodos. Programas de estimación de fontes xeradoras cerebrais. 2. Unidade de Neuropsicoloxía e Psicofisioloxía (Servizo de Psicoloxía da USC) 3. Laboratorio de Neuropsicoloxía, con baterías e tests de diagnóstico neuropsicolóxico.
Palabras chave
  • Neurociencia Cognitiva; Neuropsicoloxía; Psicofisioloxía; Potenciais evocados cerebrais; marcadores neurobiolóxicos; procesos cognitivos e mentais; funcionamento cerebral; avellentamento; demencias; vulnerabilidade neuropsicolóxica; diferencias de xénero e hormonas sexuais.
Investigadores
Nome Cargo PIID ORCID Contacto:
DIAZ FERNANDEZ, FERNANDOCoordinador587460000-0003-3373-4855E-Mail: fernando.diaz@usc.es
CAMPOS MAGDALENO, MARIAMembro585230000-0002-1785-0736
CARRILLO DE LA PEÑA, MARIA TERESAMembro585770000-0001-6940-2460
CID FERNANDEZ, SUSANAMembro586520000-0002-9739-4266
CORREA JARABA, KENIA SHAILYMembro586860000-0002-9208-287X
DOSIL DIAZ, CARLOSMembro1860670000-0002-8319-0545
FACAL MAYO, DAVIDMembro588450000-0001-6230-0090
GALDO ALVAREZ, SANTIAGOMembro590240000-0002-5242-3203
LINDIN NOVO, MONICAMembro594100000-0001-5936-9644
LOJO SEOANE, CRISTINAMembro594240000-0002-1034-972X
MALLO LOPEZ, SABELA CARMEMembro1929450000-0001-5750-2608
MARTINEZ REGUEIRO, ROCIOMembro1861310000-0002-4057-7002
NIETO VIEITES, ANAMembro0000-0002-9966-9032
PEREIRO ROZAS, ARTURO JOSEMembro598970000-0002-7842-5565
RODRIGUEZ SALGADO, DOLORESMembro602140000-0003-0509-1581
ZURRON OCIO, MONTSERRATMembro606910000-0001-9948-8840
ARORA, SONALIIFP
BASANTA TORRES, SARAIFP
Bohorquez Villanueva, Natalia RosaIFP
FERNANDEZ FEIJOO, FATIMAIFP
FERNANDEZ RODRIGUEZ, ALBAIFP
GIL UGIDOS, ANTONIOIFP
PEREZ BLANCO, LUCIAIFP
RUBAL OTERO, LARAIFP
SAMARTIN VEIGA, NOELIAIFP
VARELA LOPEZ, BENXAMINIFP
VILAS RIOTORTO, VANESSAIFP
FERREIRA DA SILVA, ROCIOPA
RIVAS FERNANDEZ, MIGUEL ANGELPA
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación e Perfeccionamento, PA Persoal de Apoio
Colaboradores externos
Nome Institución
Sylvie Belleville   Chaire de recherche du Canada en Neuroscience Cognitive du Vieillissement. Directrice CRIUGM, U. Mon
Simon Duchesne   Quebec City Mental Health Institute. Radiology Dept., Faculty of Medicice, Laval University, Quebec.
Paul Sauseng   Ludwig-Maximilian-University Munich
Carlo Miniussi   Università di Trento
Mercedes Atienza Ruiz  Laboratorio de Neurociencia Funcional Universidad Pablo de Olavide, Sevilla
Adriana Sampaio   Laboratorio de Neuropsicofisiología, Facultade de Psicologia, Universidade do Minho, Braga, Portugal
JESUS CESPON GONZALEZ  Basque Center on Cognition, Brain and Language, Ikerbasque, San Sebastián
Joan Guàrdia Olmos  Universitat de Barcelona, Departamento de Psicología Social y Psicología Cuantitativa
María Luisa Delgado Losada  Universidad Complutense de Madrid, Departamento de Psicología Social, Procesos Psicológicos y Logope
Miguel Angel Ruíz Carabias  Asociación de Enfermedades Raras D'Genes - Universidad de Murcia
Dende: Ata:
Vicerreitoría de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto