USC » Investigación » Investigadores » Catálogo Grupos Inv. » Buscador estándar
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servizos á Investigación
Servizo ao personal investigador
Axudas Propias USC
Financiamento á investigación
Subárea de Proxectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administracións,...)
Subárea Económica
Produción Científica
Emprego en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Outros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Rexistro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Acordos Transformativos (AT)
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estratexia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Boas Prácticas na Investigación
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Modificación do acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de erros do regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Modificación do Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificacións e acreditacións obtidas pola USCCertificacións e acreditacións
GI-1636 - GRUPO DE SISTEMAS INTELIXENTES   [4637]

Datos grupo
Código: GI-1636
Nome Corto: Grupo GSI
Nome Largo: Grupo de Sistemas Intelixentes
Departamento: Centro de Investigación en Tecnoloxías Intelixentes (CITIUS)
Web: https://investigacion.usc.gal/grupos/4637/detalle
Contacto: BUGARIN DIZ, ALBERTO JOSE - alberto.bugarin.diz@usc.es
Telf.

Liñas de Investigación
  • Aprendizaxe automática: modelos de clasificación, regresión, ranking e optimización. Modelos descritivos e preditivos interpretables. Minaría de procesos, minaría de datos e minaría de textos
  • E-Saúde: Procesado intelixente de sinal, abstracción e minaría temporal de datos fisiolóxicos, mellora da adherencia terapéutica
  • Robótica persoal - Técnicas de adaptación e aprendizaxe continua - Creación de mapas e localización en interiores a partir de datos multisensoriais - Interfaces avanzadas
  • Tecnoloxías da linguaxe natural - Procesamento da linguaxe natural - Sistemas Data-To-Text - Tecnoloxías da linguaxe natural sobre Big Data
  • Intelixencia Artificial Explicable - Xeración automática de explicacións de modelos de IA en linguaxe natural - Aprendizaxe automática explicable - Representación do coñecemento e razoamento aproximado.
  • Visión Artificial: detección e tracking mediante aprendizaxe profunda
  • Interacción intelixente e natural persoa-máquina
  • Recuperación de Información: Minaría de datos na Web, Predición temperá de Riscos en Internet
  • Intelixencia Computacional: Modelos e software para representación do coñecemento e razoamento aproximado, computación neuronal, computación evolutiva, modelos híbridos
Servizos e Recursos
  • Aplicacións baseadas en Internet. Aplicacións baseadas en tecnoloxías web. Aplicacións baseadas en computación flexible: redes neuronais artificiais, lóxica borrosa e computación evolutiva. Aplicacións baseadas no procesado dixital de sinais.
  • Control intelixente de procesos. Monitorización intelixente de procesos. Desenvolvemento de aplicacións baseadas en robots móbiles.
  • Desenvolvemento de sistemas expertos. Desenvolvemento de interfaces persoa-máquina. Desenvolvemento de bases de datos. Desenvolvemento de sistemas de información
  • Telemedicina. Teleensino.
Palabras chave
  • Internet; multimedia; monitorización intelixente; control intelixente; robots autónomos; computación flexible: lóxica borrosa, redes neuronais artificiais, computación evolutiva; telemedicina; teleensinanza; sistemas expertos; procesado dixital de sinais; bases de datos; aplicacións distribuidas; computación móbil; mineiría de datos; recuperación de información.
Investigadores
Nome Cargo PIID ORCID Contacto:
BUGARIN DIZ, ALBERTO JOSECoordinador584560000-0003-3574-3843E-Mail: alberto.bugarin.diz@usc.es
ALONSO MORAL, JOSE MARIAMembro581970000-0003-3673-421X
BARRO AMENEIRO, SENENMembro583460000-0001-6035-540X
CARIÑENA AMIGO, MARIA PURIFICACIONMembro585580000-0002-4324-9784
CATALA BOLOS, ALEJANDROMembro1055080000-0002-3677-672X
CONDORI FERNANDEZ, NELLYMembro2579700000-0002-1044-3871
ESTEVEZ CASADO, FERNANDOMembro2579750000-0001-5071-8529
FELIX LAMAS, PAULOMembro588610000-0002-1974-5665
FERNANDEZ DELGADO, MANUELMembro588740000-0001-5483-9424
GARCIA POLO, FRANCISCO JAVIERMembro1860920000-0002-5638-5240
IGLESIAS RODRIGUEZ, ROBERTOMembro593250000-0002-6279-5190
LAMA PENIN, MANUELMembro593700000-0001-7195-6155
LOSADA CARRIL, DAVID ENRIQUEMembro595160000-0001-8823-7501
MUCIENTES MOLINA, MANUEL FELIPEMembro597230000-0003-1735-3585
RAÑO NOAL, IGNACIOMembro1904230000-0002-0461-0258
RODRIGUEZ PRESEDO, JESUS MARIAMembro602030000-0001-8066-4760
SANCHEZ VILA, EDUARDO MANUELMembro603240000-0002-8044-938X
VALLADARES RODRIGUEZ, SONIA MARIAMembro2580210000-0003-1195-9949
VIDAL AGUIAR, JUAN CARLOSMembro606160000-0002-8682-6772
BABAKOV, NIKOLAYIFP0000-0002-2568-6702
CANABAL JUANATEY, MARIÑAIFP0000-0001-9427-6873
CARBAJAL PEREZ, CRISTINAIFP0000-0003-4615-9757
CASAS RAMOS, JACOBOIFP0000-0003-2521-1464
COUTO PINTOS, MANUELIFP0000-0002-0593-7199
FERNANDEZ CRIADO, MARCOSIFP0000-0001-6812-7735
FERNANDEZ PICHEL, MARCOSIFP0000-0002-6560-9832
FONTENLA SECO, YAGOIFP0000-0002-7566-0164
GALLEGO FONTENLA, VICTOR JOSEIFP0000-0002-4149-919X
GAMALLO FERNANDEZ, PEDROIFP0000-0002-8113-5745
GONZALEZ CORBELLE, JAVIERIFP0000-0002-9457-0279
MARIOTTI, ETTOREIFP0000-0001-8764-1174
Nannini, LucaIFP
PEREZ HERRERO, ADRIANIFP0000-0003-2085-1075
RAMA MANEIRO, EFRENIFP0000-0002-0338-4586
STEPIN, ILIAIFP0000-0002-4508-7555
VAQUERO OTAL, LORENZOIFP0000-0002-1874-3078
ARAGON SAENZPARDO, MARIO EZRAPA0000-0002-8213-957X
BERNARDEZ BRAÑA, ANDREPA
CORES COSTA, DANIELPA0000-0002-5548-4837
CORRALES RAMON, JUAN ANTONIOPA1904170000-0002-9373-7954
DIAZ HERMIDA, FELIXPA0000-0001-7656-5751
VIVEL COUSO, AINHOAPA
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación e Perfeccionamento, PA Persoal de Apoio
Colaboradores externos
Nome Institución
ABRAHAM OTERO QUINTANA  Universidad San Pablo CEU
ADRIAN CANEDO RODRIGUEZ  Situm Technologies
Ahmad Aburomman   HAEDES Consultancy and Engineering
ALEJANDRO RAMOS SOTO  InVerbis Analytics, S.L.
BORJA VAZQUEZ BARREIROS  DXC Technology
CARLOS VAZQUEZ REGUEIRO  Universidade da Coruña
CRISTINA GAMALLO SOLORZANO  Situm Technologies
DINANI GOMES AMORIN  Universidade do Estado da Bahia
Enric Trillas Ruiz  Universidad de Oviedo
Gracián Triviño Barros  Phedes Lab
ISMAEL RODRIGUEZ FERNANDEZ  DXC Technology
JOSE ANTONIO VILA SOBRINO  Universidade de Vigo
JOSE MANUEL GONZALEZ CHENLO  DXC Technology
PABLO RODRIGUEZ MIER  Institute for Computational Biomedicine, Heidelberg University
RICARDO JOSE ROCHA AMORIM  Universidade do Estado da Bahia
RONALD TEIJEIRA FERNANDEZ  Ericsson Research
TOMAS TEIJEIRO CAMPO  Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitatea
VICTOR ALVAREZ SANTOS  Situm Technologies
Dende: Ata:
Vicerreitoría de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto