USC » Investigación » Investigadores » Catálogo Grupos Inv.
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servizos á Investigación
Servizo ao personal investigador
Axudas Propias USC
Financiamento á investigación
Subárea de Proxectos Internacionais
Contratación de I+D+i (Empresas,Administracións,...)
Subárea Económica
Produción Científica
Emprego en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Outros
Programas propios de investigación
Persoal investigador e de apoio á investigación: a reforma laboral
Rexistro de Investigadores/as Visitantes
Autorización de permisos para a asistencia a congresos, xornadas, etc do persoal contratado con cargo a actividades, proxectos de investigación e programas de recursos humanos
NORMATIVA
Acordos Transformativos (AT)
Declaración Institucional de Medidas Antifraude
Formularios, normativas
HRS4R - Estratexia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Boas Prácticas na Investigación
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Modificación do acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2021
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de erros do regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Modificación do Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificacións e acreditacións obtidas pola USCCertificacións e acreditacións
GI-1786 - COMUNICACIÓN AUDIOVISUAL: CONTIDOS, FORMATOS E TECNOLOXÍA   [4682]

Datos grupo
Código: GI-1786
Nome Corto: Estudos audiovisuais
Nome Largo: Comunicación audiovisual: contidos, formatos e tecnoloxía
Departamento: Departamento de Ciencias da Comunicación
Web: http://www.estudosaudiovisuais.org
Contacto: CASTELLO MAYO, ENRIQUE - enrique.castello@usc.es
Telf.

Liñas de Investigación
  • Políticas de comunicación e cultura, Diversidade e Patrimonio Material e Inmaterial
  • Espazos culturais e xeo-lingüísticos de comunicación
  • Estudos Fílmicos e Visuais
  • Industrias Culturais e Identidade: da Música aos Universos Virtuais
  • Programar contidos audiovisuiais: da ideación á recepción
Servizos e Recursos
  • Análise dos programas de políticas públicas de comunicación
  • Estudo das políticas de comunicación e das identidades culturais
  • O papel da autoría na ideación e creación de produtos para a industria cultural
  • Configuración de novos espazos de circulación de produtos audiovisuais e cinematográficos. Tipoloxía e tendencias.
  • Análise da información audiovisual: produción, tratamento, formatos, estética e linguaxes
  • Deseño de produtos audiovisuais. Definición de hábitos de consumo. Análise de audiencias e estudos estratéxicos de programación
  • Análise e produción de contidos aplicados á comunicación sen barreiras
Palabras chave
  • Comunicación; Linguas non hexemónicas; Diversidade; Cinema; Televisión; Fotografía, Xornalismo; Industrias Culturais e Creativas, Patrimonio Cultural
Investigadores
Nome Cargo PIID ORCID Contacto:
CASTELLO MAYO, ENRIQUECoordinador586020000-0003-1915-3990E-Mail: enrique.castello@usc.es
BARREIRO GONZALEZ, Mª SOLIÑAMembro583350000-0002-8932-6474
BROULLON PASTORIZA, GASPARMembro
CASTRO DE PAZ, JOSE LUISMembro586180000-0001-9061-429X
GARCIA NIETO, CLARAMembro0000-0001-5664-5439
LEDO ANDION, MARGARITA MARIAMembro593830000-0003-2001-1498
LOPEZ GOMEZ, ANTIA MARIAMembro594570000-0002-0995-7875
MENDEZ FERNANDEZ, ROIMembro596400000-0003-2405-6538
PEREZ PEREIRO, MARTAMembro599180000-0002-5260-4485
REDONDO NEIRA, FERNANDOMembro600470000-0002-3117-2513
RIVERO TELLERIA, HECTORMembro0000-0002-9093-3343
RODRIGUEZ VAZQUEZ, ANA ISABELMembro602200000-0001-7975-1402
TENREIRO UZAL, CIBRANMembro0000-0002-5867-4740
VAZ GUERRERO, FRANCISCO JAVIERMembro60550
BARREIRO ROZADOS, MANUELIFP
CALVETE LORENZO, SARAIFP0000-0003-0442-5367
NOVOA DOMINGUEZ, JENNIFERIFP
Quinta Ferreira, JoséIFP
Rodríguez Díaz, Jaime ManuelIFP
Sosa Fernández, Rocio del PilarIFP0000-0002-3704-7297
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación e Perfeccionamento, PA Persoal de Apoio
Colaboradores externos
Nome Institución
MARIA JOSE SALGUEIRO SANTISO  Consellería de Educación e Ordenación Universitaria IES Audiovisual Vigo
Oswaldo García Crespo  Universidade de Vigo
AMANDA PAZ ALENCAR  Universidade de Amsterdam
Pablo Romero Fresco  University of Roehampton
ENRIQUE MANUEL NEIRA PEREIRA  Centro de Educación Especial Saladino Cortizo
Pablo González Suárez  Universitat Pompeu Fabra
Ramón Rey García  Foro de Asociacións de Guionistas Audiovisuais
Iria Ameixeiras Cundins  Columbia University
Dende: Ata:
Vicerreitoría de Política Científica | imaisd@usc.gal | Contacto