USC » Investigación » Investigación » Investigadores-Grupos » Buscador estándar
Recursos de Investigación
Buscador de Grupos de Investigación
Buscador de investigadores
Portal da Investigación

Servizos á Investigación
Servizo ao personal investigador
Axudas Propias USC
Financiamento á investigación
Proxectos Internacionais de I+D+i
Contratación de I+D+i (Empresas,Administracións,...)
Subárea Económica
Produción Científica
Emprego en I+D
Guía de Convocatorias
Comité de Bioética
Acceso aplicación web Kairós
OIT Virtual

Outros
Rexistro de Investigadores/as Visitantes
Formularios, normativas
HRS4R - Estratexia de Recursos Humanos para Investigadores
Código de Boas Prácticas na Investigación
Acordo sobre a clasificación profesional e as condicións retributivas do persoal investigador e do persoal de apoio á investigación da Universidade de Santiago de Compostela
Retribucións para a contratación de persoal con cargo a actividades de investigación, desenvolvemento e innovación (I+D+I)
Preguntas frecuentes (FAQs)
PROGRAMA PRINCIPIA-GAIN 2020
Declaración institucional da USC sobre o uso de animais de experimentación
Procedemento de presentación de solicitudes Permisos persoal contratado

Destacados
Ofertas de Emprego
Contratos de investigación da USC
Calendario de Convocatorias Públicas de Selección de Persoal 2021
Regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Corrección de erros do regulamento de selección de persoal investigador e de apoio á investigación no marco de actividades e programas de I+D+i
Calculadora de contratos
Prensa
Avisos
Eventos

Xestións On-Line
Certificacións e acreditacións obtidas pola USCCertificacións e acreditacións
GI-1907 - PROXECTOS E ESTUDOS SOBRE PATRIMONIO CULTURAL   [4713]

Datos grupo
Código: GI-1907
Nome Corto: Iacobus
Nome Largo: Proxectos e estudos sobre patrimonio cultural
Departamento: Departamento de Historia da Arte
Web: http://iacobus.org/
Contacto: MONTERROSO MONTERO, JUAN MANUEL - juanmanuel.monterroso@usc.es
Telf.

Liñas de Investigación
  • Xestión de bens e patrimonio cultural
  • Exposicións Temporais e programas museográficos
  • Arte e cultura xacobea
  • Arquitectura e paisaxe
  • Artes plásticas, séculos XV-XXI
Servizos e Recursos
  • Proxecto e xestión de bens e patrimonio cultural
  • Plans estratéxicos, plans directores e informes histórico-artísticos relativos ós bens culturais
  • Peritación, catalogación e inventario
  • Delimitación de entorno de bens culturais
  • Estudos histórico-artísticos
  • Museografía, museoloxía e exposición temporais
Palabras chave
  • Artes plásticas; Pintura; Escultura; Arquitectura; Urbanismo; Cultura xacobea Patrimonio cultural; Xestión cultural
Investigadores
Nome Cargo PIID ORCID Contacto:
MONTERROSO MONTERO, JUAN MANUELCoordinador596900000-0001-6452-8937E-Mail: juanmanuel.monterroso@usc.es
FERNANDEZ RODRIGUEZ, BEGOÑAMembro589330000-0003-4841-1573
GARCIA IGLESIAS, JOSE MANUELMembro590770000-0003-0491-3213
GOY DIZ, ANA EULALIAMembro592540000-0001-7258-6854
LOPEZ CALDERON, CARMEMembro594430000-0001-7144-8951
LOPEZ VAZQUEZ, JOSE MANUELMembro595000000-0002-7169-1879
ALCALA-GALIANO PAREJA, LUIS MARIAIFP0000-0001-6225-6675
ALVAREZ SEIJO, BEGOÑAIFP
Amorós Hormazábal, Raúl ArmandoIFP
Calles Lombao, Marcos G.IFP
Casal Valencia, SoniaIFP
Castrelo Andrade, SergioIFP
Fernández Llanes, TatianaIFP
Granados Loureda, Alina IsabelIFP
Haz Picallo, Iria MaríaIFP
Hermida Sánchez, SilviaIFP
Martín Albo, JaimeIFP
RIVO VAZQUEZ, MARIAIFP0000-0001-8196-5418
Rodríguez Méndez, María de las NievesIFP
Tomé Duarte, João FilipeIFP0000-0002-3750-2843
IP Investigador Principal, IFP Investigación en Formación e Perfeccionamento, PA Persoal de Apoio
Colaboradores externos
Nome Institución
LEOPOLDO FERNANDEZ GASALLA  CONSELLERÍA DE EDUCACIÓN. INSTITUTO ROSALÍA DE CASTRO DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
MARICA LOPEZ CALDERON  COLEGIO M. PELETEIRO (SANTIAGO DE COMPOSTELA)
IVAN REGA CASTRO  CAEM, UNIVERSIDAD DE LLEIDA
Mario Cotelo Felípez  Delegación Diocesana de Patrimonio Cultural. Arzobispado de Santiago de Compostela
DIANA DUO RAMILA  CENTRO DE ESTUDIOS DE HISTORIA Y CULTURA DE LA CIUDAD
PATRICIA CUPEIRO LOPEZ  Colegio Oficial de Licenciados y Doctores en Filosofía y Letras
MIRIAM ELENA CORTES LOPEZ  Liceo Franciscano
ROSA MARGARITA CACHEDA BARREIRO  Colegio San José de Cluny
Aneta Pawłowska   University of Lodz (or Łódź) Universidad de Łódź.
Julia Sowiska-Heim   Uniwersytet Łódzki / University of Lodz Poland
Renata Ribeiro dos Santos  Universidad de Granada
Manuel Mosquera Cobian  Museo de Belas Artes de A Coruña
RAMON YZQUIERDO PEIRO  Museo da Catedral de Santiago de Compostela
MARIA DEL CARMEN FOLGAR DE LA CALLE  Profesora jubilada USC - Antiguo miembro del grupo de investigación
ENRIQUE FERNANDEZ CASTIÑEIRAS  Profesor jubilado USC - Antiguo miembro del grupo de investigación
CARLA FERNANDEZ MARTINEZ  Universidade de Oviedo
ANA ISABEL MESIA LOPEZ  Dirección Xeral Patrimonio. Xunta de Galicia
Beatriz Garrido Ramos  UNED. Centro Asociado de A Coruña
Dende: Ata:
Vicerreitoría de investigación e innovación | imaisd@usc.es | Contacto